Lymfodrenáž – účinná pomoc pro Vás !

 

Lymfodrenáž působí na lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje lymfa tzv. míza, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Přestupem mízy do lymfatických cév se stává lymfou. Tok lymfy je zajišťován především stahy lymfatických cév, tlakem svalstva a protitlakem podkožního vaziva při pohybu.

Hlavní funkcí lymfatického systému je odvod přebytečné tekutiny, odvod tuků, odvod škodlivých látek a účast na fungování imunitního systému.

Lymfodrenáž je masáž, která obnovuje a zvyšuje tok lymfy v lymfatickém systému.

 

Účinky lymfodrenáže

  • prevence, odstraňování celulitidy, zeštíhlení

  • zlepšení kvality kůže, zlepšení odvodů produktů metabolismu

  • odstranění otoků a tlaku v končetinách tzv. pocit těžkých nohou (v důsledku dlouhého sezení, stání, nebo vysokého zatížení končetin)

  • odvedení přebytečné tekutiny z tkání

  • prevence vzniku křečových žil

  • žilní nedostatečnost

  • zlepšení prokrvení končetin (pocit studených nohou)

  • zlepšení fyzické kondice

  • rychlejší regenerace po fyzické zátěži – turistika, sport

  • zvýšení imunity, detoxikace organismu

 

Porucha lymfatického systému

Pokud lymfatický systém nefunguje správně, dochází k nedostatečnému čištění těla a k hromadění přebytků vody, tuků a odpadních látek v podkoží.

Porucha funkce lymfatického systému se většinou nejprve projevuje obyčejnou únavou nohou, otoky nohou, a to především kotníků a lýtek hlavně večer po větší námaze. Později se mohou objevit i otoky břicha, obličeje, často přisuzovaným otylosti. Projeví se celková vyčerpanost a sklon k infekčním nemocem z oslabeného imunitního systému. Lymfodrenáž je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním.

Z hlediska kosmetického je nedostatečná funkce lymfatického systému příčinou výskytu celulitidy, kdy dochází k ukládání zbytkových a odpadních látek metabolismu v tukových buňkách, které tak zvětšují svůj objem.

 

Přístrojová lymfodrenáž

Hlavní předností lymfodrenážního přístroje Pneuven relax PD.4.14 je vysoký výkon, nastavitelná široká škála volitelných programů s možností upravit tlak v komorách dle potřeb klienta.

Přístroj pracuje na principu postupující tlakové vlny, naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků, kde se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak. V komorách návleků vznikají lehké, pravidelné tlakové vlny od chodidel přes lýtka, stehna, boky a pas, působící takovým tlakem, aby optimálně odváděly mízní tekutinu a odpadní látky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna.

Lymfodrenáž bývá klienty vnímaná jako příjemná a relaxační. Před zahájením přístrojové lymfodrenáže je provedeno uvolnění regionálních mízních uzlin.

 

Kontraindikace

Akutní a chronické zánětlivé onemocnění žilní i kožní, akutní bakteriální a virové infekce, nejasné břišní obtíže, otoky způsobené onemocněním ledvin či jater, poruchy srdeční činnosti, onkologická onemocnění, zelený oční zákal, nemoci štítné žlázy (konzultace s lékařem), v období těhotenství a kojení.

 

Doporučení

Doporučený počet lymfodrenáží je minimálně 10 procedur, 2 x týdně.

Udržovací lymfodrenáž pak stačí jednou měsíčně. Během procedur je důležité zvýšit příjem tekutin.

Z hygienických důvodů jsou k dispozici k zakoupení jednorázové kalhoty s možností opakované aplikace.

 

INTENZIVNÍ OŠETŘENÍ

Pro dosažení lepších výsledků se doporučuje kombinace lymfodrenáží se skořicovými zábaly, nebo zábaly s mořských řas.

Zábal je metoda využívaná při tvarování postavy. Jejím cílem je úbytek na objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou (také křečovými žilami a popraskanými žilkami). Pokožka získává pevnost a pružnost.